De hol buksz vele meccset?
Nem arról van szó, hogy nulla pontot szerzel.
Az 1 pontod ugyanúgy megvan, mint a döntetlenes időkben.
Igen, az ellenfél kap még egyet, ami adott esetben rossz lehet neked.
De ha nem tudod megverni az ellenfelet addig, mire eljut a meccs a büntetőkig, akkor ugyanúgy magadra vess, és a döntetlenes időben akkor maradt az 1-1 pont, aztán kész. Most ugyanúgy megvan az 1-1 pont, mint akkor, csak épp valamelyik csapatnak kiosztanak még egy "bónuszpontot".

Azt mondjátok, a büntetőknél nem kell tudás, csak a mákon múlik az egész, meg nem lehet rá edzeni.
Ha igazatok van, akkor meg erre a bónuszpontra ugyanannyi esélyetek van, mint az ellenfélnek.
Akkor megint min problémázunk?

Régebben egyetértettem azzal az ötlettel, hogy legyen inkább dupla OT, 4 percig 4-on-4, aztán 3 percig 3-on-3.
De ez több problémát is felvet.
A legfőbb az az, hogy ugyanúgy maradhat a döntetlen a végén, és az izgalmasság jegyében épp azt akarták eltörölni.
De ott van a kiállítások kérdése. Alapból egy csapatnak nem lehet 3-nál kevesebb mezőnyjátékosa a jégen, akkor mit csinálnál? Legyen 3-on-2, ha az egyik csapatból kiállítanak valakit? A 3-on-2 gyakorlatilag eldönti a meccset. Vagy 3-on-3 helyzetben ne legyen kiállítás? Akkor elvileg le is fejezheted az ellenfelet, mert úgyse állítanak ki...

Vagy mi legyen akkor a büntetők helyett?